- Reklama -press media
HomeMagazín10 zajímavých faktů o opalování. TOTO jste věděli?

10 zajímavých faktů o opalování. TOTO jste věděli?

-

Tak co, také si už naplno vychutnáváte letní sluneční paprsky a nevíte se dočkat, kdy vaše pokožka získá přitažlivý bronzový nádech? Pak byste měli určitě vědět o těchto deseti zajímavých a úsměvných faktech o opalování. Tak co, už jste o nich slyšeli?

  1. Ve starém Římě se „sluncem políbení tvář“ nenosila a Římané si dokona obličeje bělili křídou! Io století později, během renesance a alžbětinské éry, stále převládala „mrtvolně popelavá pleť“ nad bronzovou. Ženy dosahovaly světlou porcleánovú pleť pomocí bílých barev na bázi olova a na svoji pokožku si dokonce kreslili modré žilky, které symbolizovaly jejich „královskou modrou krev“.
  2. „Cereální Bůh“, John Harvey Kellogg, přišel na trh nejen se světoznámými kukuřičnými vločkami, ale vytvořil i tzv. „Žárovkový světelný lázeň“ nebo jinak řečeno 1. solárium! Tento prototyp solária byl uveden na trh s cílem vyléčit několik chorobných stavů pokožky a byl dokonce odeslán jako dar i do královské rodiny v Buckinghamském paláci!
  3. Na přelomu století, kdy přibývaly nemoci jako tuberkulóza, vzbuzovaly umělé sluneční žárovky zrod helioterapii nebo sluneční kúry. „Zdravé opálení“ se zrodilo, kdy Dr. August Rollier otevřel 1. sluneční kliniku ve švýcarských Alpách.
  4. Bronzová pokožka vyrazila na svou dráhu slávy v roce 1923, kdy módní ikona Coco Chanel celému světu vyrazila dech svou bronzovou pokožkou po návratu do Paříže z jachty vaycay Riviera. O čtyři roky později představil britský Vogue první opálené tváře ve svém legendárním časopise!
  5. Polovina 20. století znamenala počátky bronzeru! Společnosti jako Max Factor přinesli na filmovou scénu MGM béžovo-hnědé tónovaná prášky, po kterých následovalo FOX, které si toto bronzové šílenství půjčilo na scéně své klasické Kleopatry z roku 1963. Díky aplikaci bronzující pudru si Elizabeth Taylor budeme navždy pamatovat jako originální nádherně bronzovou Královnu Nilu!
  6. V 60. letech začaly vznikat první samoopalovací přípravky. Coppertone ‚s Quick Tan nebo QT použili DHA na přeměnu bledých odstínů pleti na půvabný odstín oranžově hnědé za krátkých 3 – 5 hodin. Představovalo to absolutní revoluci v získání snědé pokožky.
  7. V 70. letech celá generace doslova „smažila“ svá těla na slunci pomocí dětského oleje či alobalu aby dosáhly co nejrychleji nejtmavší možné bronzové opálení.
  8. V roce 1986 byl představen první SPF 15, SPF 30 se objevil až v 90. letech. Bledá byla opět populární, když se začalo stárnutí a poškození kůže a vznik předčasných vrásek ve velkém spojovat s nadměrným pobytem na slunci a nedostatečnou ochranou pokožky.
  9. Chcete zářit zevnitř i zvenku? Máme pro vás řešení. Nevěříte? Společnost Functionalab přišla na trh s doplňky Opti-Tan nebo tzv. „Slunečními doplňky“. Tyto pilulky obsahují jedinečnou kombinaci betakarotenu, lykopenu, vitaminu E a vitaminu C, u nichž se prokázalo, že zvyšují přirozenou produkci melaninu v těle, tedy pigmentu, který dodává pokožce zlatý, opálený odstín.

Cosmetologist using airbrush for spray tan apply to mladá žena hand in beauty salon.

  1. Mileniáli a všechny později narození už dobře vědí, že nadměrný pobyt na slunci naší kráse neprospěje. Právě proto značky jako Jergins, L’Oréal, St. Tropez a jiné neustále vyvíjejí a zdokonalují domácí výrobky na opalování, aby měli fanoušci opálení svůj bronz a zejména zdraví pokožky ve svých rukou. V dnešní době existují desítky produktů, které vám poskytnou bezchybné, profesionální a dlouhotrvající bronzové výsledky od hlavy k patě bez škodlivého slunečního záření! Chcete profesionálně vypadající zářivou pokožku kdykoliv a kdekoliv, airbrush je ideální způsob, jak na to. Už jste ho zkoušeli?

Máte nějaké vlastní zábavné historky z opalování se? Podělte se o ně v komentářích.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek