- Reklama -press media
HomeBydleníToto jsou nejčastější chyby při předělávání koupelen. Vy se jim vyhněte

Toto jsou nejčastější chyby při předělávání koupelen. Vy se jim vyhněte

-

Toto jsou nejčastější chyby při předělávání koupelen. Vy se jim vyhněte
Stará koupelna už definitivně dosloužila a nastal čas na novou? Vysnili jste si krásnou koupelnu jako z katalogu a představujete si, jak si v ní dopřejete dlouhou horkou sprchu nebo voňavý koupel? Sny mohou být krásné, ale pozor, aby se z nich nestala noční můra, kterou může snadno způsobit nezdařená rekonstrukce. Víte, na co si dát při předělávce koupelny pozor? Abyste se z ní mohli dlouho těšit, neudělejte tyto nejčastější chyby.

V malé koupelně nemůžete mít všechno

Mít v koupelně vanu, sprchový kout, pračku i sušičku? Pokud nemáte velký prostor, dobře si promyslete, jak svou malou koupelnu uspořádáte a co do ní dáte. V případě menších prostor jsou kompromisy nezbytné. Chcete-li se ve vaší koupelně cítit příjemně a bez stísněného pocitu, doporučujeme polevit z vysokých nároků. Sprchové kouty jsou skvělou volbou na ušetření prostoru, ale například i financí, protože v nich utratíte méně vody než při napouštění vany.

Pokud si ale nedokážete svůj pobyt v koupelně představit bez koupele ve vaně, vyberte si vanu – v tom případě ale na sprchový kout zapomeňte. Vana se závěsem vám poslouží na rychlé osprchování. Promyslete si také, zda se na pračku nebo sušičku nenajde místo v jiné části vaší domácnosti.

Dobře zvažte, jaký obklad v koupelně použijete

Pokud máte malou koupelnu a sníte o černých obkladačkách, asi vás nepotěší zpráva, že tuto volbu s velkou pravděpodobností budete litovat. Tmavé barvy v malém prostoru totiž způsobí, že prostor opticky ještě zmenší. A to pravděpodobně nechcete. I z malé koupelny můžete vytvořit vzdušný prostor, pokud si zvolíte světlé barvy a vhodný typ obkladu.

Nejčastější chyby při rekonstrukci koupelny: jaký obklad do koupelny

Obklady do koupelny dnes najdete v opravdu rozličných odstínech i tvarech. Chcete-li zvětšit klasickou panelákovou koupelnu, doporučujeme vybrat si velkoformátové obklady v světlých tónech. A pokud se přece jen nechcete vzdát tmavých barev, použijte je jako ozvláštňující přechod mezi světlými kachličkami. Myslete na to, že koupelna vám bude po předělávce sloužit možná i deset let, je proto dobré zvolit si nadčasový design a nevybírat bezhlavě z krátkodobých trendů.

nedostatečné odvětrání

Především v bytových koupelnách často chybí okna. To ztěžuje větrání, které je důležité pro zabránění vzniku nepříjemných zatuchliny a plísní z nadměrné vlhkosti. Při předělávání koupelny si zajistěte, aby bylo zajištěno odvádění vlhkosti. A protože okno do panelákového okna asi jen tak nedorobíte, sáhněte po ventilátoru. Ventilátor v koupelně má své opodstatnění, protože odstraní vlhkost, ale například i různé zápachy. V nabídkách obchodů najdete venilátory, který mají časový doběh a dokonce se umí automaticky spustit při určitém stupni vlhkosti. Myslete na to, že při rekonstrukci koupelny nejde jen o design, ale stejnou měrou také o funkčnost.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek