- Reklama -press media
HomeRady a NávodyChcete mít krásnou, zdravou a lesklou hřívu? TAKTO jí dosáhnete!

Chcete mít krásnou, zdravou a lesklou hřívu? TAKTO jí dosáhnete!

-

Krásné vlasy jsou doménou hlavně nás žen a mnohdy nás umí pěkně potrápit. Buď jsou suché nebo padají nebo se příliš mastí, jednoduše „stále něco“. V tomto článku Vám přinesu pár rad, jak na krásné a zdravé vlasy.

Kdysi jsem měla záviděníhodnou hřívu. Přišel však čas stresů, těhotenství, porod, kojení a moje vlasy mnohdy změnily svou hustotu, délku a kvalitu. A asi jako každou ženu, velmi mě to trápilo, dívat se na stále se zvětšující lysiny. Po všech pokusech z reklam, lékáren a obchodu, jsem si našla tu svou, pro mě správnou cestu za krásnými a zdravými vlasy. Pár postřehů Vám zde sepíšeme.

Na co si dát pozor

Pokud chcete mít zdravé vlasy, třeba se o sebe starat zevnitř i zvenčí a vyživovat se tou správnou „energií“. Špatná energie totiž velmi ovlivňuje kvalitu vlasů, obzvlášť u žen. Je třeba mít pod kontrolou vitamíny, minerály, psychiku, vztahy, hemoglobin a červené krvinky, štítnou žlázu, lupy, nastavit si denní rutinu v péči o vlasy a používat tu správnou kosmetiku. V péči o vlasy platí, čím méně chemie, tím lépe.

Šampony, masky a kondicionéry plné sulfátů, silikonů a parabenů velmi škodí vlasům a vlasové pokožce. Příčin vypadávání vlasů může být několik. Stres, hormony, kojení, porod, podvýživa, špatné vztahy, špatný vztah samé k sobě, štítná žláza, málo červených kvniek, nevyživená krev, genetika, špatná kosmetika, lupy. Proto je velmi důležité dávat pozor na to, jakou kosmetiku a barvy používáme.

Tipy na krásné a zdravé vlasy

Obecně mohu poradit těchto pár rad:

Nechodit spát s mokrou hlavou – není to dobré ani pro vlasy, ani vlasovou pokožku, ani krční páteř.
Vlasy si mýt podle potřeby – nepříliš často (každý den), a je třeba je smývat na dvakrát. První smytí vlasy zbaví špíny, prachu a různých nečistot, druhé smytí vlasy opravdu umyje a osvěží. Smývat vodou takovou akorát, ani studenou, ani horkou.
Nesuché jejich ručníkem, vodu pouze jemně odsát. Fénovat hlavně vlasovou pokožku jemným vzduchem, také nepříliš horkým, v dostatečné vzdálenosti.
Vlasy si česat vhodnou kartáčem ráno, i večer. Při dlouhých vlasech je vhodné si je na noc zaplést do volného copu.
Pravidelně používat vhodnou masku na vlasy
Dbát na to, aby se nám netvořily lupy, protože ty ucpávají vlasový folikul a následně vlas nedostává výživu, vypadne, zeslábne, ztenčí se. Já miluji do vlasů ty přírodnější vlasové vodičky, tinktury nebo různé ampule, zda domácí bylinkové odvary z kopřiv nebo šalvěje.
Obohatit stravu o vitamíny, minerály, vlákninu, ovesné vločky. Dbát na správné a pravidelné vyprazdňování střev.
Radovat se ze života jako každé malé nevinné dítě.
Chlorofyl, zelené funkční potraviny, kolagen, keratin – to jsou všechno složky, látky, produkty, které nám také dopomohou ke krásné hřívě.
Nastavit si správnou rutinu pro Vaše vlasy Vám nezabere mnoho času, a může Vám s ní poradit i Vaše kadeřnice. Nebo si jednoduše odpozorujte složení na vlasových produktech, a následně si je otestujte, které produkty se Vám nejvíce hodí. V dnešní době jsou velmi dobré i různé přírodní šampúchy, ale také jejich třeba vědět používat.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek