- Reklama -press media
HomeRady a NávodyProč mít v těle dostatek vitamínu D3? Vysvětlení je jednoduché

Proč mít v těle dostatek vitamínu D3? Vysvětlení je jednoduché

-

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Snimek-obrazovky-2022-02-24-122007.jpg.

Nejen vitamin D3, ale i vitamín K2 je velmi důležitý pro správnou funkci imunitního systému, zubů, kostí a celkově pohybového aparátu. Bohužel mnoho lidí ve snaze mít přes zimní období imunitu jako skála, sáhne pouze po déčku jako jediném vitamínu. Jenže jeden bez druhého nefungují tak, jak mají. Jedině ve spojení se mezi nimi odehrává významná role, která vede ke správným účinkům.

Proč je tak důležitý?

Díky slunečnímu záření si tělo dokáže vytvořit dostatečné množství déčka, ale pokud na slunce nechodíte a strava je na tento vitamín ochuzená, bude jeho hladina ve vaše těle nízká. Je známo, že lidem se světlejší pletí stačí přibližně dvacet minut denně na sluníčku, a to od jara do konce léta. Lidé s tmavší pletí by měli trávit na slunci delší čas – až jednu hodinu denně. Také je důležité, abyste se nenatírali opalovacími krémy s příliš vysokým faktorem. U starších lidí je bohužel pouze slunce nedostatečné, proto by měli volit kombinaci jak slunce, tak i bohaté stravy a doplňků stravy – vitamin D3 K2.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Snimek-obrazovky-2022-02-24-121925.jpg.

Proč je tedy tak důležitý? Bezprostředně má kladný vliv na zdraví kostí. Je také známo, že déčko působí preventivně proti cukrovce druhého typu, hraje důležitou roli pro vývoj mozku, pomáhá bojovat s depresemi, preventivně působí proti mnohým druhům rakoviny, chrání kardiovaskulární systém, podporuje správnou soustředěnost a paměť. To je jistě velký výčet výhod. Je tedy důležité si hladinu déčka hlídat.

Jak vitamín doplnit?

Mimo slunce, lze déčko doplnit pomocí stravy – tučné ryby, avokádo, cereálie, mléčné výrobky. Poslední možností je doplnění pomocí doplňků stravy. Doporučujeme vybírat produkty čisté a bez chemických látek. D3 K2 je vhodné užívat společně, aby se vápník neukládal v cévách, ale tam, kde má. Produkty od společnosti Kappa BioScience nabízejí pouze čisté doplňky stravy, které tělo nezatěžují, ale naopak je dokáže využít do poslední kapky. Jsou doporučovány také z pohledu dokonalé vstřebatelnosti – jsou totiž rozpuštěny v kokosovém oleji, aby je tělo využilo na maximum.

Post Settings

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek