- Reklama -press media
HomeRady a NávodyJak získat rychlou půjčku, když máte záznamy v registrech?

Jak získat rychlou půjčku, když máte záznamy v registrech?

-


Pokud se vám v životě nečekaně přihodilo něco, co přitížilo vašemu rozpočtu, můžete zažádat o půjčku. Překážkou se vám ale může stát negativní záznam v registru. Jak i s ním získat peníze co nejrychleji?

Co jsou to registry dlužníků?

Tyto registry obsahují informace o vašich aktuálních i již splacených půjčkách. Je zde dohledatelné vše, od typu půjčky po vaše řádné, nebo naopak nezodpovědné splácení. V registrech najdete i přehledy o tom, kolik ze stávající půjčky musíte ještě doplatit. Velkých registrů existuje v České republice hned několik a mezi ty nejvyhledávanější a nejznámější patří – BRKI (Bankovní registr klientských informací), NRKI (Nebankovní registr klientských informací) a registr dlužníků s názvem SOLUS.

Jak zjistím, že mám v registru negativní záznam?

Pokud nemáte jistotu ohledně svých záznamů v registru, je dobré před zažádáním o půjčku požádat o výpis. Negativní záznamy totiž mohou záporně ovlivnit vaši bonitu. O výpis můžete zažádat elektronicky nebo osobně na pobočce v Praze. Za výpisy se platí menší poplatek – výpis z BRKI nebo NRKI vás přijde na 100 korun, ze SOLUSU potom na 200 korun.

Kde seženu rychlou půjčku i přes negativní zápis?

I člověk, který měl nebo má problémy se splácením, se může dostat do situace, kdy potřebuje peníze ihned. Pro tyto případy je v nabídce rychlá půjčka. Tato půjčka slouží pro pokrytí nečekaných výdajů v měsíci – například pokud se vám porouchala lednice a vy ihned potřebujete novou.

S negativním zápisem v registru může být ale problém půjčku získat. První rada zní, nežádejte bankovní společnosti. Ty nejvíce dbají právě na vaše zápisy a určují vaši bonitu i na základě nich. I přes skutečnost, že nebankovní společnosti mají také povinnost vaše záznamy kontrolovat, nekladou na ně při udělování půjček tak velký důraz a poskytují půjčky i rizikovějším klientům. Většinou se sice setkáte s vyššími úroky a RPSN, ovšem peníze získáte.

Jak požádat o rychlou půjčku?

V dnešní době je proces žádosti o půjčku velmi snadný. Stačí vám k němu pouze počítač nebo mobilní telefon a přístup k internetu. Vše si sjednáte online z pohodlí domova a během pár minut můžete mít peníze na svém účtu.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek