- Reklama -press media
HomeRady a NávodyJak začít s cyklistikou?

Jak začít s cyklistikou?

-

Rozhodli jste zabojovat s kilogramy navíc a zvolili si pro jejich shazování cyklistiku? Pak jistě uvítáte pár rad do začátku.

Do začátku budou důležité dvě věci – jízdní kolo a helma. Ta ochrání hlavu před ošklivým úrazem. Kolo si vyberte podle vašich finančních možností, tras, na kterých se budete pohybovat a také podle předpokládaného počtu kilometrů, které hodláte za sezónu najezdit. Nemá cenu investovat na popojíždění po okolí do titanového či karbonového kola. Na menší nájezd kilometrů vám bude stačit obyčejné kolo s hliníkovým, či ocelovým rámem. I tato kola mají spoustu výhod – ať již jejich pevnost, či nižší pořizovací cenu. Za naši redakci doporučujeme jízdní kola BMC.

Pokud máte potíže s pohybovým aparátem, či opravdu velkou nadváhu, poohlédněte se po elektrokole, které vám alespoň do začátku ulehčí jízdu do kopce. Počítejte však s tím, že elektrokola mají vyšší pořizovací cenu. 

Zdroj: https://pixabay.com/

Myslete na bezpečnost

Hodit se budou zámky na kolo, které jej uchrání před krádeží, ale i světla a odrazky Ravemen, reflexní oblečení a další reflexní prvky, díky kterým budete v provozu vidět. 

Dostatečný pitný režim je při shazování kilogramů důležitý, proto si nechte na kolo namontovat držák na láhev s pitím a pokud možno pijte čistou vodu, která vás dostatečně závodní, ale nemá žádné kalorie. 

Pro začátečníky bude vhodné pořídit i tachometr, abyste mohli sledovat svoje pokroky. Pokud při každé vyjížďce najedete více a více kilometrů, bude to působit motivačně. Většina moderních tachometrů umí vypočítat i počet spálených kalorií, což se vám bude hodit do hubnoucího deníčku. 

Začátečníci by si měli pořídit malou brašničku na malou lékárničku a základní multifunkční nářadí. Samozřejmostí by měly být i cyklistické rukavice, udrží vaše ruce v suchu, nebudou se vám smekat, ani potit, navíc při pádu vaše ruce ochrání od zadřených kamínků, což je mimochodem velmi bolestivá záležitost. 

S sebou byste měli vozit i pumpičku na kolo, existuje jich nepřeberné množství, bude vám stačit nějaká menší kompaktní, díky které nebudete tahat na kole zbytečnou váhu navíc. 

Pokud to s kolem myslíte opravdu vážně, pořiďte si speciální kraťasy, či kalhoty na kolo, jež jsou v rozkroku polstrované, takže vám váš zadeček bude vděčný. 

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek