- Reklama -press media
HomePro ŽenyVěděli jste, že i pokožka má svoji imunitu?

Věděli jste, že i pokožka má svoji imunitu?

-

Věděli jste že i pokožka a kůže mají svou imunitu? A že je velmi důležité ji udržovat a chránit?

Naše kůže a pokožka se skládá z několika vrstev. Pokožka má své pH. Tyto vrstvy tvoří imunitu kůže, spolu s mikrobiálním obalem pleti, kyselým a lipidovým pláštěm. Tyto vrstvy chrání pokožku a naši pleť, protože pleť na obličeji je jediná část těla, kterou si nikdy nemáme jako celou skrýt a ochránit. Zamyslela ses nad tím někdy?

kyselý plášť

Io kyselý obal je třeba pečovat a chránit ho. Narušuje se přehnanou péčí o pleť, nebo naopak i žádnou, špatnými a nevhodnými produkty, zbytečným vysušováním. Špatně na něj působí i smog, volné radikály, vnější činitele. Nezapomínej, pokožku třeba především hydratovat!

Imunita kůže a pokožky, pleti odpovídá i za to, jak rychle se nám bude pokožka a pleť regenerovat, hojit, jak rychle se nám budou obnovovat buňky (standardní cyklus je 28dní), jak nám bude pleť spolupracovat s kosmetikou, kterou používáme, jak se bude hojit, omlazovat a jakou rychlostí bude stárnout.

Skin rutina jako rituál

Jen správnou péčí si můžeš budovat imunitu kůže a kurýrovat si ji. Tak jako v našem těle, mysli a duši musí být rovnováha, stejně musí být i naše kůže, pokožka a pleť v rovnováze. Skin rutina by měla být něco, co pro ženu znamená opravdu hodně.

Zachování rovnováhy pleti

Zachovat harmonii a rovnováhu v používání značek (vždy jen jednu), v počtu produktů (méně je více) a také ve frekvenci starání se o pleť (ráno a večer je tak akorát), rozumně mít nastavenou frekvenci užívání masek a peelingů.

Krása ženy jde z jejího nitra, ale jasně, že každá žena chce být krásná i na pohled. Ale třeba si uvědomit, že to, jak se o sebe starám celkově, se odrazí i na pleti.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek