- Reklama -press media
HomePro ŽenyNajezte se do krásy: 10 potravin, které vás udělají přitažlivější

Najezte se do krásy: 10 potravin, které vás udělají přitažlivější

-

Slabé a lámavé vlasy: Celá zrna a zdravé obiloviny

Zdravé sacharidy, jakými je například hnědá rýže a ovesné vločky jsou bohaté na vitaminy skupno B, včetně biotinu (B7), který dokáže výrazně zamezit vypadávání a lámání vlasů. Rovněž jsou dobrým zdrojem křemíku a zinku – důležitých vlasových nutrientů, jejichž nedostatek může vést k výraznému úbytku vlasů. Snažte se zařadit tyto zdravé obiloviny a tzv. pseudoobiloviny (quinoa, amarant, pohanka …) do svého každodenního jídelníčku a zajistěte si tak silné, pevné, lesklé, zářivé a husté vlasy.

Tmavé kruhy pod očima: Špenát

Existuje hned několik důvodů, proč se nám tvoří tmavé kruhy pod očima, od únavy přes anémii až po vrozenou vadu, avšak jedním z nejčastějších důvodů je právě nedostatečná cirkulace krve. Abyste zredukovali tmavé zabarvení pod očima, zvyšte svůj příjem vitamínu K a C, které výrazně napomohou cirkulaci krve a zpevní stěny vašich žil a cév. Tmavá listová zelenina, jakou je například i špenát, jsou nejbohatšími zdroji těchto nutrientů.

Suchá pokožka: Ořechy a semena

Všechny ořechy a semena jsou vynikajícím zdrojem vitaminu E, který napomáhá pokožce zachovat si svoji přirozenou vlhkost, díky čemuž je jemná a hydratovaná. Pokud vás trápí suchá a popraskaná kůže, určitě sáhněte po vlašských ořechách a lněných semínkách, které jsou navíc bohaté na omega-3 mastné kyseliny, jejichž suplementace je nezbytná zejména v případě extrémně suché a šupinaté pokožky.

Mohlo by vás zajímat 8 outfitů s bílým tričkem, ve kterém zazáříte

Zažloutlé zuby: „Křupavé druhy zeleniny a ovoce“ (mrkev, celer, jablko)

Nejdůležitějším krokem k získání dokonalých bílých, pevných a zdravých zubů je dbát o pravidelnou péči o náš chrup (mytí zubů, dentální hygiena …) a omezit (přinejlepším zcela eliminovat) fajnčenie a pití kávy nebo dalších nápojů, které přispívají k žlutému povlaku na zubní sklovině . Věděli jste, že k přirozenému zesvětlení zubů může přispět i pravideln konzumace jablek, celeru či mrkve? Abrazivnost těchto křupavých druhů zeleniny zajistí vašim zubům jakousi speciální „očistu“ a napomohou odstranění nežádoucích bakterií a zbytků jídla.

Rozpraskané rty: Jogurt a smoothie s vločkami

Popraskané a šupinaté rty občas potrápí každou z nás, avšak pokud tím trpíte každou chvíli, může být za tím nedostatku vitaminů skupiny B. Právě B komplex se stará o výživu našich rtů, proto byste měli v případě těchto obtíží určitě zvýšit příjem dvou klíčových potravin – kvalitního bílého jogurtu a ovesných vloček. Kromě vitamínu B si díky těmto potravinám doplníte i zinek, který celou léčbu ještě více urychlí.

Nateklé váčky pod očima: Avokádo

Pokud vás trápí „nateklá“ a nalita obličej nebo nehezké váčky pod očima, pravděpodobně trpíte zadržováním tekutin a zpomalenou lymfou, která neproudí tak, jak by měla. Naštěstí tento problém dokážete rychle vyřešit zvýšeným příjmem potravin bohatých na sodík a draslík. Králem z nich je nepochybně avokádo, obsahující mimo jiné i vysokou dávku zdraví prospěšných tuků, které zanechají naši pokožku jemnou, hladkou, zdravou a zářivou. Kromě konzumace můžete avokádo použít přímo jako masku na obličej.

Vrásky: Ryby

Pokud si chcete zachovat hladkou a mladistvou pleť bez vrásek, určitě byste si měli posvítit na dostatečný příjem tučných ryb. Ty totiž obsahují omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které dodají vaší pokožce okamžitou hydrataci a nakopnou tvorbu kolagenu, který je nejsilnějším bojovníkem proti nežádoucím vráskám. Pokud nejíte ryby nebo živočišné produkty, skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin jsou i lněná semínka a vlašské ořechy.

Akné: Česnek

Nejen, že je česnek jednou z nejsilnějších superpotravin, výrazně bojujícím proti virům a nežádoucím volným radikálům, dokonce dokáže značně omezit tvorbu akné a nežádoucích vyrážek. S jeho přirozeně antibiotickým efektem zahubí bakterie tvořící se na povrchu pokožky, pročistí krev a díky svým protizánětlivým účinkem dokáže zjemnit zarudnutí, pálení i otok.

Bledá pokožka: Mořské plody (zejména korýši)

Pokud vás trápí bledá, až našedlá pokožka, může být, že trpíte anémií (nedostatkem zeleně a vitamínu B12. Tyto nutrienty nejlépe doplníte prostřednictvím mořských plodů (hlavně ústřic), které jsou bohatým zdrojem obou těchto složek.

Slabé a lámavé nehty: Žloutky

Několik výzkumy dokazují, že zvýšení příjmu biotinu (vitamínu B7) dokáže zlepšit kvalitu a pevnost nehtů. Další studie dodávají, že pro zdraví vlasů, pokožky a nehtů je nezbytný i dostatečný příjem zinku a železa. Všechny tyto nutrietky doplníte prostřednictvím pravidelné kozumácie vaječných žloutků.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek