- Reklama -press media
HomePro ŽenyPůvabná geologie. Jak vzniká jeden z nejkrásnějších drahých kamenů - měsíční kámen?

Půvabná geologie. Jak vzniká jeden z nejkrásnějších drahých kamenů – měsíční kámen?

-

Měsíční kámen si nemůžete s ničím splést – jeho opaleskující struktura v čirém kameni zaujme na první pohled a vy máte pocit, že takový kámen musí být umělý. Až holografický vzhled je však nádherná hříčka přírody.Spojení dvou minerálů vytváří unikátní lom

Jedná se o druh živce, konkrétně ortoklasu, s chemickým vzorcem KAlSi3O8, a díky svým unikátním lomným vlastnostem vytváří strukturu, která se pod různými úhly jeví jinak barevná. Jsou v něm totiž dva různé minerály – albit a ortoklas, které jsou při vzniku za tepla spojené, ale při ochlazování se postupně oddělují. Může mít modré, zelené až žluté odlesky. V takové formě bývá nejžádanější, avšak existuje i v bílé neprůhledné variantě a může dokonce i chytat barevné tóny oranžové.

Jeho nejvýznamnější naleziště se nachází v Indii, na Barmě nebo Srí Lance, kde má také největší roli v kultuře. Ceněný je však napříč všemi kulturami. Není se přitom čemu divit. Šperky z něho jsou přímo nádherné. Více se o dalších kamenech se můžete dozvědět zde.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek