- Reklama -press media
HomePro ŽenyStačí správná barva oblečení a budete mnohem krásnější, mladší a přitažlivější

Stačí správná barva oblečení a budete mnohem krásnější, mladší a přitažlivější

-

Je faktem, že ženy dokážou stát celé hodiny před přeplněnou skříní a přesto nemají „co na sebe“. Nicméně tušili jste, že důležité není pouze správné nakombinovaných vzorů či střihů, ale i barev? Alexandra Vrábelová, profesionální stylistka, vás naučí, že pro každou ženu existuje to pravé spektrum barev, které dají vyniknout její kráse, šarmu a jedinečnosti.

Saška, jak ses dostala k módě a barevné typologii?

K stylingu jsem se dostala trochu oklikou. Nebylo to tak, že bych se jednoho dne probudila a chtěla bych radit ženám. Mně to ze začátku ani nenapadlo a ani bych si na to netroufal. Vyvinulo se to postupně. Během mateřské jsem uvažovala, čemu se budu věnovat poté. Nechtěla jsem se vrátit do původního zaměstnání. Prioritou bylo pro mě psaní a napadlo mi, že pokud si udělám kurz stylingu, možná mi to otevře možnosti, například do lifestylových magazínů. Začala jsem tedy kurzem personal stylist, ale chytlo mě to natolik, že jsem se rozhodla rozšířit si znalosti a udělala jsem si kurz na barevnou typologii a šatní styling. A protože jsem měla už všechny kurzy hotové, tehdy mi skrsla myšlenka, že s takovými vědomostmi bych už mohla poskytovat i konzultace.

Pro každou ženu existuje ideální soubor barev, které nejvíce dají vyniknout její kráse.
Co to vlastně je ta barevná typologie a jak se to může někdo naučit? Jsou na to nějaké kurzy?

Barevná typologie je nauka o barvách a jejich ideálních kombinacích. Pro každou ženu existuje ideální soubor barev, které nejvíce dají vyniknout její kráse. Je to vodítko k tomu, abychom nosili barvy, které nám nejvíce sluší.

Na barevnou typologii existují kurzy, ale myslím si, že to třeba mít i trochu v oku. Každý má jinou danost vidět působení barev na své pokožce. Mám klientky, které vidí rozdíl mezi tím, když jim k obličeji přiložím čistě bílou látku a když jim dám krémovou. Ale většina lidí ten rozdíl nevidí.

Já jsem si vybrala kurzy podle referencí a podle obsahu, co se na kurzu naučím, takže moje volba vedla do zahraničí, kde jsem se přihlásila do jedné londýnské školy stylingu.

Existují nějaké základní pravidla barevné typologie nebo to závisí na jednotlivce?

Jsou základní pravidla, je dokonce na to i tabulka, kde je asi 30 odstínů vlasů a očí a asi 20 odstínů pleti😊 Ale zhruba si umíme určit ideální barvy i my samy, například blondýnkám budou pasovat světlejší barvy, tmavovláskám sytější barvy. Ženám s chladnou, bledou pokožkou přistane chladnější barvy, ženám s opálenou pokožkou ty teplejší, podzimní barvy.

Mohlo by vás zajímat Veronika z JeweResin: Snažím se, aby šperky dělali radost a vizi krásnější budoucnosti

Dokážeme se zařadit lze do jednoho ze čtyř ročních období (jaro, léto podzim, zima), ale na přesnější určení již budete potřebovat soubor barevných šátků a oko odborníka. Já určuji podle 14 typů, ale je to opravdu individuální. Většinou skládám paletu pro klientku na míru. Může se stát, že jí sluší i barva, která nepatří vysloveně do jejího typu. Každá žena je jiná, proto i 14 kategorií je málo😊

Blondýnkám budou pasovat světlejší barvy, tmavovláskám sytější barvy. Ženám s chladnou, bledou pokožkou přistane chladnější barvy, ženám s opálenou pokožkou ty teplejší, podzimní barvy.
V čem nám umí barevná typologie pomoci?

Abychom zvýraznili přirozený tón pokožky, barvu vlasů a očí. Aby nás naše oblečení rozzářilo a abychom působili mladší a svěžejší. Nošením nevhodných barev často působíme unaveně, máme kruhy pod očima nebo vypadáme starší.

Podle čeho se přiřazují „vhodné“ a „nevhodné“ barvy? (Ročního období, typu pleti, vlasů, věku, postavy …?)

Ideální barvy se určují podle barvy vlasů, odstínu pokožky, barvy očí. Také je dobré vzít v úvahu i věk, protože věkem ztrácíme pigmentaci a nesluší nám už velmi výrazné barvy. Na základě typu postavy pak rozmístíme ideální barvy tak, aby přitáhly pozornost na tu hezčí část postavy.

Nošením nevhodných barev často působíme unaveně, máme kruhy pod očima nebo vypadáme starší.
Jaké barvy se přirozeně hodí bledým typem (blondýnkám) a jaké tmavším (brunetkám)?

Světlejším typem pasují více jemnější a světlejší farby.Farbu blond vlasů přirozeně zvýrazní fialová barva. Brunetkám pasují spíše ty sytější barvy a k vlasům jim pasuje nejvíce modrá. A pro rusovlásky jsou většinou ideální teplejší barvy a k vlasům jim sluší zejména zelená.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek