- Reklama -press media
HomeMagazínKosmetička varuje: Oleje patří na pánev, ne na pleť

Kosmetička varuje: Oleje patří na pánev, ne na pleť

-

Majka, jak bychom se měli během léta pečovat o svou pleť? Měli bychom v něčem změnit svou beauty rutinu oproti zbytku roku?

O pleť je třeba pečovat důsledně, důkladně a s rozumem během celého roku. Ale co je alfou a omegou, obzvlášť v létě, při každém typu pleti je hydratace. Pleť třeba opravdu důkladně hydratovat a pít dostatečné množství kvalitních tekutin. Za mě je to čistá voda nebo čistá přefiltrovaná voda, či bylinné čaje. Na obličej jsou vhodné lehčí hydratační krémy nebo různé fluidní krémy na hydrataci pleti. Důležitá je však také vhodná pleťová voda, aby nám připravila pH pokožku na přijetí krému.

Co považuješ za největší kosmetické prohřešky, kterých se ženy během léta dopouštějí a proč?

Ženy dělají velmi mnoho prohřešků v péči o pleť během celého roku. Ale v létě největším je asi neustále a nadměrné slunění se na přímém slunci, zda opalování se v soláriu. Slunce je z roku na rok agesívnejšie. Netřeba se slunit vůbec, a na přímém slunci už vůbec ani pleť. Pokožka tím velmi rychle stárne, urychluje se i oxidační stárnutí. Různé přírodní oleje také podle mě na pleť nepatří. Pro mě jsou oleje na pleti prohřešky celkově.

Dnes je osvěta o důležitosti SPF již zcela rozšířená, přesto však ne všechny ženy v tom mají jasno. Skutečně si musíme natírat obličej 50 faktorem a to i když je zataženo?

Já mám používat SPF faktorů svůj názor, za který mě lze množství influenceriek a kosmetiček ukamenuje. SPF je velmi důležité, obzvlášť pokud se jdeme vysloveně slunit, nebo jsme na sluníčku více než půl hodinu. Já osobně nepoužívám SPF každý den, ani během celého roku. Pleť se dá chránit i jinak. Pokud má žena problémy s pigmetami, onemocněními kůže, akné, SPF opravdu třeba důkladně používat. Ale o tu pleť je třeba rovnoměrně starat neustále celý rok. I když jsou nyní SPF krémy už na vysoké úrovni, i co se týče složení, lehkosti, priľnatia na pleť, je velmi málo značek, které jsou kompletní. A na to si třeba dávat pozor. Záření ze slunce je celý rok, i když je pod mrakem, a chránit je třeba. Ale nemají všechny SPF krémy kompletní ochranu. Já pracuji s profesionální kosmetikou, jejíž opalovací krémy mají komplexní ochranu – mají faktor, ochranu před UVB a UVA zářením, mají ochranu i před modrým světlem, obsahují speciální anti age formuli, která pleť ochraňuje před předčasným a oxidačním stárnutím. A to je třeba se zamyslet, zda moje SPF obsahuje toto všechno, a jestli mi poskytne ochranu před tímto vším zmíněným. A pak se třeba zamyslet, zda to má smysl použivat SPF celoročně každý den, jestli mě opravdu ochrání. Vše je třeba s mírou.

Je SPF faktor v make upu dostačující nebo třeba pod něj ještě klasický opalovací krém?

Při výšce SPF faktorů jde spíše o to, jak dlouho a před jakým zářením dokáže mé pleti poskytnout ochranu. Ale pokud už faktor na pleť v létě, tak kvalitní a samostatný za mě. A v létě 50tka.

Jaký negativní dopad na naši pleť může mít nedostatečná ochrana SPF faktorem (pigmentové skvrny, vrásky …?

Nadměrné a nevhodné opalování má opravdu velký dopad na naši pleť a kůži obecně. Kůže, pleť na tváři si pamatuje. Když se jednou spálíte, většinou už není cesty zpět. Na spálení je nejvíce háklivý dekolt, protože na něj ženy v 85 procentech zapomínají a absolutně se o něj nestarají. Nadměrné slunění způsobuje pigmetnové skvrny, různé spálení pokožky, pleť opravdu ultra rychle stárne, vadne, ztenčuje se, vrásky se prohlubují, vznikají pigmetové skvrny, při akné vznikají hlouběji pigmentace, mohou se množit mateřská znaménka, tvořit se různé pihy, skvrny či Petrich. Je to nebezpečné a i neestetické.

Mohlo by vás zajímat 10 zajímavých faktů o opalování. Toto jste věděli?

Jaký máš názor na natírání se přírodními oleji (např kokosovým či olivovým) při opalování?

U mě mají oleje velké ne během celého roku. Některé oleje patří opravdu pouze na pánev, a myslím si, že tak i působí na naše tělo na sluníčku. Pokud oleje na tělo, tak pouze speciálně na opalování. Pro mě když už olej, tak suchý olej, na obličej také jen suchý olej, ale ne na opalování. Mnoho firem již od olejů ustupuje, mnoho firem, i takových bio, zas k ním dost inklinuje. Za mě kokosový a podobný olej určitě NE!

Co když jsme to s opalováním přepískla a nyní nás trápí pálící ​​červená pokožka. Máš nějaké ověřené „babské rady“, jak si pomoci?

Na spálenou pokožku pomůže určitě čerstvá dužina z aloe vera, obklady z heřmánkového či řepíkového odvaru, pokud se bavíme o babských řadách. Určitě žádné mléčné zlepšováky na spálenou pokožku nepatří. Nejdůležitější je si pokožku připravovat během celého roku, aby se nespálila. A když už se spálí, je třeba mít po ruce nachystaný pořádný produkt po opalování, který to neagresivní stáhne. Z babských rád určitě čerstvé aloe vera. Mohou pomoci i vlažné obklady.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek