- Reklama -press media
HomeRady a NávodyJsi jedinečná. Máš čas pro sebe?

Jsi jedinečná. Máš čas pro sebe?

-

V tomto divném období je velmi obtížné, a velmi potřebné si najít čas pro sebe. Máš ho? Dokážeš si ho najít v tom kvantu povinností? Poslední dny, měsíce, vlastně už rok, zastáváš roli matky, manželky, kuchařky, pracovní roli, roli učitelky, rozhodčího mezi dětmi, všechno. Je to náročné. Ale víš si najít čas na sebe? Si výjimečná, si unikátní, si především žena. Pamatuj na to!

Žena, když se stane matkou, většinou už zapomene, že je žena. Ale proč? Protože je už pouze matka? Protože má strach, že selže jako matka? Nebo proto, že prostě naše společnost ji odsoudí, že je sobecká a egoistická? Sebestredne a narcistický orientovaná? Ba přímo nezodpovědná matka?

Možná si se v těchto otázkách našla i ty … Ale nezapomínej … Když chceš dát dětem, rodině a muži to nejlepší ze sebe … třeba si najít čas na sebe! Nezáleží na tom, zda si matka, nebo svobodné dívka. Stále si ŽENA!

Já mám také rodinu. Už nejsem bezhlavý větroplach, bez „odpovědnosti“ a s nekonečným časem. Práveže jsem se stala milující a pečlivou matkou. Pracuji online, řídím své podnikání, starám se o domácnost, muže, dítě ..

A právě teď si uvědomuji, jak moc žena potřebuje mít právě teď čas pro sebe. Aby načerpala sílu, motivaci, aby zregenerovala, aby si odpočinula .. Aby byla plnohodnotnou bytostí pro ty, kteří ji potřebují, pro jejichž právě takovou chce být.

Čas pro sebe

Čas pro sebe je něco extra. Sprirituálne, esenciální, nutné, potřebné, psychohygiena. Spojení sebe samé se svým já. Tento čas pro sebe velmi souvisí i se správnou a poctivou péčí o svou pleť. Najdeš si každý den ráno a večer čas na svou denní rutinu? Krátké cvičení? Najdeš si každý den v té spleti povinností čas na sebe-spojení? Víš v sobě každý den najít pravou ženu?

Péče o pleť

Péče o pleť není jen povrchní rutina. Pěstuje tím v sobě všechny důležité SEBE – láska, hodnota, reflexe, respekt. Si jedinečná, si harmonická bytost, která dává teplo domova, dokážeš dát život, si bohyně.

Ať máš rodinu, či nemáš. Zda máš dítě, nebo ne. Ať máš přítele, nebo si sama .. Jsi žena a máš své potřeby. Si žena a máš své dny. Si žena a musíš se o sebe patřičně starat. Vždy!

Dělej to, při čem si odpočinout

Přečti si dobrou knihu. Udělej si skvělý koupel. Zhluboka se venku nadýchaj čerstvého vzduchu, ať se Ti dostane do každé buňky. Zavolej dobré kamoške. Zda si mladá či stará. Zda si máma, babička, sestra, milenka, manželka, frajerka, prababička, teta. Jdi s kámoškou jen tak ven.

Zašportuj si. Najdi si ten správný sport pro sebe. Udělej si kosmetiku. Udělej si manikúru. Udělej si vlasy. Je mnoho věcí pro nás ženy. Hlavně to udělej. Pravidelně.

Každá žena chce být krásná, milovaná, uznávaná, chce rozdávat ze sebe to nejlepší a nejkrásnější, dávat ze sebe potřebnou energii, povzbuzovat své okolí. Mnoho žen to nevysloví nahlas, možná ani TY, ale také to chceš. Zda se mýlím? I ty chceš být krásná pro svého muže, přítele, pro své děti .. Ale hlavně chci být taková sama pro sebe!

představuj si

Představ si, jak by ses cítila, kdyby jednoho dne podíváš do zrcadla a uvidíš tam právě takovou ženu. Silnou, krásnou, charismatickou, odpočatou, zářivou, šťastnou, s úsměvem na tváři. Jak by ses cítila? Představ si to. Učiň tak, aby Ti ta představa šla přímo ze srdce.

Zahleď se do toho zrcadla. Na ten obraz. Kdo stojí před Tebou? Si to ty? Nebo jen vymyšlený obraz? Jak se cítíš? Chceš se tak cítit každý den? Tak to dělej! Dovol si to! Ciť se jako princezna každý den. Najdi v sobě ty pocity, jaké chceš zažívat a starej se o sebe každý den! Na čase a místě nezáleží! Záleží jen na tom, že to budeš dělat každý den. Upřímně. Že si uvědomíš, že můžeš. A začni tak žít!

Oči a duše jsou zrcadlem Tebe

Oči a tvář jsou zrcadlem a odrazem naší duše. Všechno štěstí světa, trápení, spokojenost či nemoc, něha, teplo tvé dlaně, úsměv. Vše se na Tobě odrazí. Všechno se Ti ukáže na obličeji a pleti, na těle, na zdraví. Trénuj si tu svou rutinu. Osobní čas. Sebelásku.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek