- Reklama -press media
HomeRady a NávodyUmíte si udělat domácí diagnostiku své pleti?

Umíte si udělat domácí diagnostiku své pleti?

-

Pokud nechodíme ke kosmetičce, je velmi důležité správně si určit typ pleti i v domácím prostředí. Abychom se uměli správně o sebe starat a pleti poskytnout to, co opravdu potřebuje, je to přímo nutnost. Podstatou kosmetiky není omladit nás o 30 let, to by bylo i komické, ale dovolit nám stárnout s noblesou, cítit se super v každém věku. Víte, jak na domácí diagnostiku pleti?

V kosmetické rutině vždy platí, méně je více. A proto Ti přináším jednoduchou diagnostiku pleti, kterou zvládneš i sama doma. Správná diagnostika pleti Ti přinese komfortní pocit pro pleť, navede tě k tomu, které produkty jsou pro Tebe správné, a jak se důkladně pečovat o svou pleť. Správná diagnostika Ti poskytne správnou péči o pleť a dovolí Tvé pleti dýchat, vzkvétat a reprezentovat tě.

Krásná pleť vždy hovoří o spokojenosti majitelky, tělesné, duševní, fyzické i psychické. Každá žena chce mít bezproblémovou a krásnou pleť, být krásná a šťastná. Uvedeme si zde jen základní typy pleti. Suchou, mastnou, problematickou, zralou a citlivou pleť. Nezapomínej však na to, že každá pleť potřebuje hlavně hydratovat.

pixabay.com
suchá pleť

Má většinou šupinky, stahuje se, po umytí vodou cítíme, že táhne, může být drsná, citlivá při dotyku, místy zarudlá, citlivá, tenká na dotek i pohled, mohou se na ní dělat více vrásky, suchá může být pouze na povrchu.

mastná pleť

Mastná pleť bije do očí otevřenými póry, leskne se, může být na ní akné, vyrážky i ve starším věku, pokožka je i na pohled i dotek hrubá, vrásky jsou na takové pleti pomálu, mastná je i na dotyk, nebo při přitlačení papírového ubrousku.

pixabay.com
problematická pleť

Má většinou akné, různé pleťové nedostatky, kožní problémy, zanícené ložiska, může, ale také nemusí být mastná. Zralá pleť je pleť v určitém věku. Může být suchá, vrásčitá, visící, chybí jí hydratace, tuky a výživa, nemá jas a ten pravý šmrnc, může být našedlá.

citlivá pleť

Může reagovat na různé produkty, dokonce i na vodu z vodovodu, je zarudlá, přecitlivělá, může svědit, bolet, táhnout, způsobovat diskomfort.

dehydratovaná pleť

Může být však každá jedna pleť, které chybí potřebná hydratace zevnitř i zvenčí.

pixabay.com
Péče o pleť v krátkosti

Při pleti je velmi důležitá strava a pitný režim, nastavit si správnou denní rutinu s jednou značkou, dbát na složení produktů, správnou péči o pleť, důkladně si třeba pleť čistit.

Zmíněné typologie pleti Ti pro domácí diagnostikování své pleti bohatě stačí. Věděla by sis podle toho určit svůj typ pleti? Staráš se o svou pleť dostatečně dobře a důkladně? Díky kvalitní a cílené péče o pleť si udržíš pleť v kondici i s přibývajícími léty.

Doufám, že ses dozvěděla v tomto krátkém článku něco, co Tě obohatilo, a budeš tak umět dopřát své pleti něco víc, něco lépe. Například jen to, že se budeš podle typu o ni správně pečovat, hydratovat a používat jednu značku.

Pamatuj, že méně je více. A můžeš si užívat krásnou a zdravou pleť.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek