- Reklama -press media
HomeRady a NávodyPrůzkum mezi muži odhalil, jak vnímají svou krásu

Průzkum mezi muži odhalil, jak vnímají svou krásu

-

Přes 68 procent dotázaných mužů si myslí, že se dnes od chlapa obecně očekává, že bude vypadat dobře. Avšak téměř polovina respondentů vnímá téma mužské krásy jako tabu. Vysoké procento mužů v průzkumu dermatologických-laserové kliniky TOMAR uvedlo, že je podle nich dobré, pokud se muži o sebe pečují a jsou pro ženy přitažliví. Drtivá většina je přesvědčena, že to opačné pohlaví ocení.

Foto: pexels.com

Jak vnímají Slovenské muži svou krásu? Starají se o sebe? Chtějí vypadat dobře? Je toto téma na Slovensku stále tabu nebo jsme v ní už otevřenější? Ostýchají se muži přiznat, že se o svůj zevnějšek starají? I to jsme se ptali 500 Slovenská mužů. Výsledky vás možná překvapí.

Průzkumu se zúčastnilo 500 Slovenská mužů ve věku 15-65 let. Hned v úvodu jsme se jich ptali, jestli je podle nich důležité, aby se muži starali o svůj vzhled. Téměř polovina odpověděla kladně s tím, že i muži přece nemusí mít hluboké vrásky či dvojitou bradu v padesátce. Dalších téměř 47 procent odpovědělo kladně, ale podle nich to chlap nemá přehánět, tedy důkladná hygiena, upravená brada a vlasy jsou tak akorát. Jen necelé 4 procenta dotázaných vyslovilo opačný názor, a tedy, že muž má zůstat mužem, umyté zuby a sprcha musí stačit. „Je to stejně důležité, jak pečovat o své nitro – aby mohl být člověk sám se sebou spokojený a zdravý,“ uvedl jeden z respondentů.

Očekávání společnosti – muži by měly vypadat dobře, ať však o tom nemluví

Přes 68 procent dotázaných mužů si myslí, že se dnes od chlapa obecně očekává, že bude vypadat dobře. Určitě to společnost očekává více, než v minulosti. Necelých 30 procent má podobný názor, avšak tato očekávání jsou podle nich specifikem vybraných společenských kruhů. Jen 12 mužů z celkového počtu 500 dotazovaných uvedlo, že společnost to neřeší, protože u mužů je to úplně jedno. Téměř polovina respondentů uvedla, že muži, kterým záleží na tom jak vypadají, se to ostýchají přiznat a téma mužské krásy je podle nich na Slovensku stále tabu. „Osobně se to nestydím přiznat, ale myslím si, že mnoho známých to bere tak, že když se o sebe aspoň trošku staráš, si metrosexuál,“ zaznělo v jedné z odpovědí. Řada respondentů v odpovědích uvádějí, že v této otázce záleží na věku. Čím mladší muži, tím menší problém má přiznat to, že mu na vzhledu záleží a stará se o něj.

Dobrou zprávou je, že většina mužů se nestydí přiznat či praktikovat před svou partnerkou beauty rutiny. Téměř 84 procent dotázaných uvádí, že je to podle nich úplně normální. Stále je tu však 10 procent, kteří to „riskovat“ nemíní a raději se o svou krásu starají v soukromí. V odpovědích se často opakuje i to, že samotné partnerky mužem beauty rutinu nastavují zda ji s nimi sdílejí. „Žena mě krémů sama. A já si to užívám, celou tu její skinker (nebo jak to nazývá), „prozradil jeden ze spokojených respondentů.

Mužská slovenská krása

mužská krása
Foto: pexels.com
Jak to tedy vnímají Slovenské muži? Přes 90 procent dotázaných mužů domnívá, že chlapi by se neměly stydět za to, že se o sebe starají. Právě naopak, měly by chtít být pro opačné pohlaví přitažliví. Necelých 5 procent mužů uvádí, že chlap má být přirozený, nemá ztrácet čas péčí o svůj zevnějšek, protože mužnost nevychází z krásy. Z odpovědí je zřejmé, že Slovenská muži se chtějí líbit, chtějí se o sebe starat a myslí si, že ženy tuto jejich snahu ocení. Jen 9 z 500 mužů, kteří se průzkumu zúčastnili, si myslí, že ženy chtějí přirozených mužů s trčícími chloupky z nosu a neupravenou bradou. „Ne každému se líbí hustá brada a zadruhé je to ložisko bakterií srovnatelné se záchodovou mísou,“ zaznělo v jedné z odpovědí. Více než polovina dotázaných mužů si už kromě základní hygieny zvykla na malé beauty rutiny jako pleťový hydratační či anti-age krém, balzám na vlasy, pleťové séra a pravidelné návštěvy u barbera.

Muži a estetická medicína

Výsledky průzkumu ukazují, že slovenská muži zatím s estetickou medicínou mnoho zkušeností nemají. Jen dvě procenta dotázaných uvedlo, že jim velmi záleží na vzhledu z různých soukromých či pracovních důvodů a kromě pravidelné domácí péče využívají i služby estetické dermatologie či plastické chirurgie. Téměř 65 procent dotázaných však jedním dechem dodává, že by neměli problém svěřit se do rukou odborníka, pokud by šlo o větší nedokonalosti jako například rozsáhlé jizvy, akné či různé výrůstky na tváři. Přes 10 procent dotázaných by profesionálům svěřilo i péči o hluboké vrásky, dvojitou bradu či rozšířené póry, kdyby měli tu možnost.

Zkušenosti z praxe

Tento trend potvrzují i ​​zkušenosti z praxe primárky dermatologických-laserové kliniky TOMAR MUDr. Adriany Tomeková. „Na naší klinice stále častěji vítáme i mužů.

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek